פסטיבל הצגות הילדים חוויה אדירה לכל המשפחה

פסטיבל חיפה להצגות ילדים הוא הפסטיבל המוביל והמשמעותי בישראל בתחום זה, והוא מתקיים מזה כשלושה עשורים. השנה, לכבוד חגיגות השבעים למדינה, הוא הופך לאירוע ייחודי ומורחב, הפורץ מהאולמות אל הרחובות במתחם לחוויה אומנותית יוצאת דופן.

במהלך שלושת ימי הפסטיבל הבינלאומי יתקיים בשכונת הדר קרנבל צבעוני וססגוני בו יוצגו לא פחות מ-200 הצגות ומופעים, בהם ייקחו חלק אומנים מ-11 מדינות שונות.פסטיבל חיפה מקפיד מזה שנים להציג במהלכו הפקות מקור, המוצגות בו לראשונה בבכורה עולמית. השנה יתקיימו בו שבע כאלה. ההפקות נבחרו בקפידה על ידי ועדה מקצועית, על מנת להביא לצופים הצעירים את התכנים האיכותיים ביותר.

מיטב התיאטרונים בישראל גם הם משתתפים בפסטיבל ומביאים אליו את התכנים הנבחרים ביותר שלהם, אשר חלקם אף יוצגו בפסטיבל

לראשונה. בהתאם לרוחה של חיפה, אשר הינה עיר המתקיימת באווירה של שיתוף וסבלנות, תתקיימנה הצגות גם בשפה האנגלית והערבית.

מומלץ לברר האם עדיין נותרו למשל כרטיסים לפנטזיה המוסיקלית "בלונה" שיצרה הכותבת שירה גפן, יחד עם המלחין יניב ויקינסקי ובשיתוף המון זמרים ושחקנים, בליווי התזמורת הסימפונית חיפה. קופות הפסטיבל ובהן כל השפע פתוחות עבורכם גם באתר האינטרנט של הפסטיבל.

אבל גם אם לא תמצאו כרטיסים פנויים להצגות שבקשתם, לא נורא. הפסטיבל מציע כתמיד שלל פעילויות ואירועים לילדים ולכל המשפחה ברחובות הסמוכים לתיאטרון העירוני, כמו במדרחוב המוביל ממנו אל מוזיאון המדע ה"מדעטק".

אתם מוזמנים ליהנות באוויר הפתוח, משלל מופעי רחוב איכותיים בחינם, המוצגים על ידי מיטב אומני הרחוב מכל העולם. מבקרים אותנו השנה אומנים משוויץ, צרפת, קנדה, יפן, הולנד, איטליה, ארגנטינה, ליטא, מקסיקו וספרד.

אז הביאו ביגוד נוח, כובעים, מים לשתייה וכמה חטיפים, ובואו לבלות אתנו בפסטיבל בינלאומי מרשים שכולו תרבות, שמחה, חוכמה וילדים. אגב, גם אם לא הכנסתם לתיק משהו לאכול או לשתות, תוכלו למצוא מגוון של מטעמים ושתיה קרה במתחם הפסטיבל.

לצד פסטיבל הסרטים הבינלאומי ו"החג של החגים" פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים הוא אחד מאירועי התרבות המרשימים של ישראל, והוא כולו עבור הילדים שלכם. לא תבואו?

You Might Also Like: