4 מקומות רומנטיים לברוח אליהם בחיפה

ימי הקיץ המיוזעים בישראל ידועים ככאלה שאינם מתאימים לרומנטיקנים. המזג הים־תיכוני הלוהט, הצפיפות, ובעיקר חופשת הילדים ההופכת כל פינת חמד ללונה-פארק המלא צווחות ילדים. לזוגות המבקשים למצוא הפוגה מכל אלה מציעה חיפה עיר מקלט, או אם תרצו, אי של שפיות.

זה קשור כנראה למבנה הטופוגרפי הייחודי של העיר, המציע לא רק נופים מרהיבים של יערות או ים ומפרץ, אלא גם פינות מסתור שלוות, מסעדות בוטיק נפלאות, אחוזות ספא, טיילות רומנטיות לאורך הים והרכס ואפילו לגונות נסתרות לאורך החוף.

>>לפרטים נוספים אודות מבצע קיץ חיפאי >>

1. יערות הכרמל

נתחיל דווקא בטבע, משום שהתפיסה הרווחת היא כי על מנת לצאת אל הטבע יש להתארגן מראש ולנסוע זמן רב. חיפה היא עיר הטובלת בחורש טבעי ורוב המקומות נמצאים במרחק הליכה קצרה מהמלון.

ומי שמבקש להרחיק מעט, יכול לבחור את אחד הפארקים היפים הנמצאים במרחק דקות נסיעה מגבולה של העיר. מצד אחד הכרמל, ומצד שני פארק נחל הקישון, בו ניתן ליהנות מטיול אוהבים לאורך גדת הנחל המשוקם.

פארק נחל הקישון, מתוך אתר רשות נחל הקישון

2.ביקור בספא

לאוהבים מציעה חיפה שלל מלונות בוטיק. ניתן למשל להתפנק גם בטיפולים בספא קלר הממוקם בלב שדרת אורנים שקטה וירוקה בבניין טמפלרי עתיק ולרחוץ בג'קוזי הידרותרפי תחת כיפת השמיים. אפשר לבחור את אחד המלונות הקסומים בעיר התחתית, בסמוך למוקד הבילוי הכי ייחודי בישראל, כשמצד אחד הנמל, ומצד שני סמטאות השוק הטורקי.

פנינה בכרמל, פינוק מושלם. מתוך אתר ספא פנינה בכרמל.

3.שלל המסעדות בעיר התחתית

בלילות אפשר לטייל בין עשרות הברים השונים ולבחור מסעדה יוקרתית לארוחת גורמה לאור נרות. בחיפה ניתן למצוא כמה ממסעדות השף הנחשבות בארץ, המציעות מטבח רב־תרבותי אנין. המגזינים מספרים כי חיפה הפכה למעצמת סושיות מקצועניות, מסקרנות ומיוחדות.

אחת מהן היא Roku סושי בר איכותי במיוחד המגיש אך ורק סושי. ממש לצידה כדאי לבדוק את מסעדת LUX החדשה שזכתה לביקורות נהדרות, בזכות מטבח הפיוז'ן הים תיכוני של השף המוכשר.

>>לפרטים נוספים אודות מבצע קיץ חיפאי >>

הבר ב-Roku, צילום: סיון מולוכו

Lux הביקורות משבחות, צילום: אפיק גבאי

3.סיור רומנטי ביקב

ככלל, לזוגות המתעניינים בקוליניריה כדאי לצאת לאחד מסיורי הגורמה המרתקים המאורגנים בעיר, אשר יובילו אתכם אל אחורי הקלעים של כמה מהמטבחים העשירים והטובים בישראל. מי שהזמן לא בוער לו ובוחר ללון באחד המלונות בעיר שני לילות, מוזמן לסיור חינם ביקב-וורטמן על הכרמל. מומלץ מאוד לתאם מראש ביקור ביקב הבוטיק אשר צמח מתוך אהבה גדולה, ושוכן מעל וואדי ירוק הנשפך אל הים הכחול.

מרכז המבקרים של יקב וורטמן, צילום: ליאור סוזן

You Might Also Like: