5 פעילויות שאפשר לעשות עם הילדים לגמרי בחינם

אוקיי, אז מצאתם את הדיל המושלם, אתם אורזים את המזוודות ויוצאים לנופש המשפחתי, אז אתם מגלים כי העסקת הילדים מכפילה את תקציב החופשה. מבצע קיץ חיפאי של העמותה לתיירות חיפה אמור לפתור לכם בדיוק את הבעיה הזאת.

בחרו לכם את אחד המלונות בעיר ההולמים את הכיס שלכם, הזמינו נופש ובואו ליהנות בבירת הצפון. נכון, הים, היערות, הוואדיות הירוקים, הנחלים הזורמים וחופי הרחצה הם בחינם, אבל הילדים דורשים הפעלה, סקרנות ובילוי מהנה מעשיר ידע. בדיוק בשביל זה הנה חמש אטרקציות שמהן תוכלו להנות לגמרי ללא תשלום.

>>לפרטים נוספים אודות מבצע קיץ חיפאי >>

1. סדנת גלישה

רק אני והגלשן שלי. אם הילדים אוהבים ים ואתגרים, מומלץ להירשם מראש לסדנת גלישה של surfclub. במשך למעלה משעה תוכלו ליהנות מהגלים וללמוד את יסודות רזי הגלשן. הפעילות מיועדת אמנם רק מגיל 7 ומעלה, אבל גם להורים מומלץ להתנסות מהחוויה הייחודית, ומי יודע, אולי במהרה תהפכו לגולשים מקצועיים.​ הפעילות בחינם בהזמנת לילה אחד או יותר באחד המלונות המשתתפים במבצע קיץ חיפאי.

2. סיור קסמים

הילדים אוהבים את עולם הפנטזיה? הצטרפו אליהם לסיור על-חושי של הקוסם אלדיני הגדול, שיטייל אתכם בעיר תוך שהוא משלב בטיול קטעים טלפתיים, קסמים, וסיפורים היסטוריים. ניתן לתאם את הסיור באתרים שונים בעיר, מפסגת הכרמל, ועד העיר התחתית והמושבה הטמפלרית הסמוכות לנמל. אל תפספסו את הסיור בגנים הבהאיים. הפעילות בחינם בהזמנת לילה אחד או יותר באחד המלונות המשתתפים במבצע קיץ חיפאי.

3. ביקור בגנים הבאהיים

המקדשים המפוארים הפכו מזמן לאחד מסמני ההיכר של חיפה, והמבקר לא יכול להתעלם מהעוצמה של המבנים המרהיבים, הגנים המטופחים, והירידה במדרגות המובילות מפסגת ההר אל המושבה הגרמנית. אחר כך אפשר לסייר בטיילת לואי, המובילה אתכם למסע מרתק על הרכס, עם נופים עוצרי נשימה אל העיר, הנמל והמפרץ.

4. פארק נשר עם הגשרים התלויים

על הגבול בין חיפה ונשר, במרחק נסיעה קצר ממרכז העיר נמצא פארק נשר ובו הגשרים התלויים. נחל קטיע הוא גן עדן חבוי, אשר הקימו בו שני גשרי ברזל התלויים על פי תהום ולצדם מתקני כושר וספורט. הליכה בשבילי טיול תוביל אתכם למצפורי נוף הטובלים בצמחיה עשירה בלב יער וחורש.

הגשרים התלויים בפארק נשר, מתוך הבלוג Ask Dikla

>>לפרטים נוספים אודות מבצע קיץ חיפאי >>

5. טיילת הכט וחוף הים

ונחזור לים. שתיים מהטיילות היפות בישראל נמצאות דקות ספורות מהמלון שלכם. אפשר לצעוד לאורך טיילת הכט על קו ימה של חיפה, להשתעשע במתקנים הייחודיים וליהנות מהצמחייה הטבעית השופעת במקום. אחר כך ניתן לרדת ממש אל המים, ולסייר בשמורה הימית הנהדרת. הילדים יכולים לשכשך רגליים בלגונות הסלעיות, להתרוצץ לאורך השבילים הסלולים, ואם הבאתם אתכם את האופניים, ניתן ליהנות משביל ייחודי וקסום המוביל אל חופי הרחצה המטופחים.

ואלה רק חלק מהפעילויות המהנות, שניתן לקבל בחינם, בלי להכביד אל התקציב המשפחתי.

טיילת הכט, תמונות מתוך האתר גרינשטיין הר-גיל אדריכלות נוף

>>לפרטים נוספים אודות מבצע קיץ חיפאי >>

You Might Also Like: